+90 212 801 19 15
bilgi@froumann.com

Hava Temizleme Cihazı Nedir?

Hava temizleyici cihazlar, iç mekan hava kalitesini artırmak için bir oda içerisinde bulunan havadaki bakteri, virüs, alerjenler, kirletici partiküller gibi kirleticileri, içerisinde kullanılan filtreler ile ortam havasından temizleyen cihazlardır.

Hava temizleme cihazlarının ortam havasını yüksek verimlilikte temizleyebilmesi için, hava akımını doğru hızda filtrelerden geçirmesi oldukça önemlidir.

Froumann Profesyonel Hava Temizleme Sistemleri hava akışını ideal düzeyde tutarak HEPA filtreyi en yüksek verimlilik ile kullanmaktadır.

Araştırmalara göre performans kaybı, yorgunluk, alerjik hastalıklar ve sık sık gribal hastalıklara yakalanmamızın sebebi yaşadığımız ortamın kalitesiz havasından kaynaklanmaktadır.

Hava kirliliğinin giderek arttığı yaşam alanlarımızda temiz hava solumamız ; hem yaşam kalitemiz hem de sağlığımız için büyük önem taşımaktadır.

Aktif ve pasif olmak üzere iki tür hava temizleme teknolojisi vardır. Aktif hava temizleyicileri havaya negatif yüklü iyonlar salarak kirleticilerin yüzeylere yapışmasına neden olurken; pasif hava temizleme üniteleri kirleticileri uzaklaştırmak için hava filtrelerini kullanır. Tüm toz ve partikül maddeler havadan kalıcı olarak uzaklaştırıldığı ve filtrelerde toplandığı için pasif temizleyiciler daha verimlidir.

2005 yılı itibariyle en yaygın kullanılan hava temizleme yöntemleri, yüksek verimli partikül (HEPA) filtreleri ve ultraviyole uygulamalarıdır. Ağır kanserojen etkisi nedeniyle ultraviyole ışık çözümleri ortamda herhangi bir canlı varken kullanılamazlar. Hepa Filtreli cihazların ise sağlığa hiçbir zararı yoktur. Her türlü canlının yaşadığı kapalı ortamlarda rahatlıkla kullanılabilirler.

H14 HEPA FİLTRE

HAVADA BULUNAN KİRLETİCİ PARTİKÜLLERİN %99’UNU AZALTIR 0

Cam yününden elde edilen HEPA filtreler, 0,3 mikrona kadar küçük zerrecikleri bile tutma özelliğine sahiptir.
%99’dan %99. 97’ye kadar ultra hassas filtrasyon kalitesi sağlar.
Böylece yüksek verimlilikte filtrelenmiş temiz hava elde edersiniz.
HEPA H14 Filtrelerin Korona Virüs’ünü de tuttuğu bilimsel çalışmalar ile kanıtlanmıştır.*