+90 212 801 19 15
bilgi@froumann.com

Hava Temizleme Cihazı

NEDİR?

Hava temizleyici cihazlar, iç mekan hava kalitesini artırmak için bir oda içerisinde bulunan havadaki bakteri, virüs, alerjenler, kirletici partiküller gibi kirleticileri, içerisinde kullanılan filtreler ile ortam havasından temizleyen cihazlardır.

Hava temizleme cihazlarının ortam havasını yüksek verimlilikte temizleyebilmesi için, hava akımını doğru hızda filtrelerden geçirmesi oldukça önemlidir.

Froumann Profesyonel Hava Temizleme Sistemleri hava akışını ideal düzeyde tutarak HEPA filtreyi en yüksek verimlilik ile kullanmaktadır.

Araştırmalara göre performans kaybı, yorgunluk, alerjik hastalıklar ve sık sık gribal hastalıklara yakalanmamızın sebebi yaşadığımız ortamın kalitesiz havasından kaynaklanmaktadır.

Hava kirliliğinin giderek arttığı yaşam alanlarımızda temiz hava solumamız ; hem yaşam kalitemiz hem de sağlığımız için büyük önem taşımaktadır.

Aktif ve pasif olmak üzere iki tür hava temizleme teknolojisi vardır. Aktif hava temizleyicileri havaya negatif yüklü iyonlar salarak kirleticilerin yüzeylere yapışmasına neden olurken; pasif hava temizleme üniteleri kirleticileri uzaklaştırmak için hava filtrelerini kullanır. Tüm toz ve partikül maddeler havadan kalıcı olarak uzaklaştırıldığı ve filtrelerde toplandığı için pasif temizleyiciler daha verimlidir.

2005 yılı itibariyle en yaygın kullanılan yöntemler, yüksek verimli partikül hava (HEPA) filtreleri ultraviyole uygulamalarıdır. Ağır kansorejen etkisi nedeniyle ultraviyole ışık çözümleri ortamda herhangi bir canlı varken kullanılamazken, Hepa Filtreli cihazların sağlığa hiçbir zararı yoktur. Ortamda herhangi bir canlı varken rahatlıkla kullanılabilir.

H14 HEPA FİLTRE

UÇUCU ORGANİKLERİN %99’ UNU AZALTIR 0

Yüksek verimli partikül tutucu (HEPA) filtreler, 0.3 mikrometreye kadar olan partiküllerin en az% 99.97’sini tutar ve genellikle daha büyük partiküllerin giderilmesinde daha etkilidir. Tozlu ortamlarda, HEPA filtreden önce, daha büyük partikülleri tutacak, kolay temizlenebilen geleneksel bir filtrenin (ön filtre) kullanılması, HEPA filtrenin daha az sıklıkta temizlenmesi veya değiştirilmesi için etkili olmaktadır. HEPA filtreler çalışma sırasında ozon veya zararlı yan ürünler üretmezler.
– Piyasada bulunan bir çok Hepa filtreli cihaz havaya temizlik etkisi verebilmek için sağlık açısından olumsuz etkilere neden olabilecek Ozonlama yöntemini kullanmaktadır.
– Ayrıca piyasada mevcut UV lambaları ile birlikte Hepa filtreli cihazlar da mevcuttur.
– Yapılan araştırmalarda Hepa filtre ve UV ışığının bir arada kullanıldığı cihazlarda; Uv ışınlarının Hepa filtrenin özelliğini kaybetmesine yol açtığı görülmüştür.