Sıkça Sorulan Sorular

FROUMANN HAVA TEMİZLEME SİSTEMLERİ EV KULLANIMINA UYGUN MUDUR?

 

  Froumann Hava Temizleme Sistemleri tüm kapalı alanlarda hava temizleme yapmaktadır. Modellerimiz arasında 80 m2’den 700 m2’ye kadar alternatifler bulunmaktadır. Evinizin metrekare büyüklüğüne göre uygun modeli tercih ederek evde de kullanabilirsiniz.

PROFESYONEL HAVA TEMİZLEME SİSTEMİ NEDİR?

 

 Tasarımında kullanılan özel geliştirilmiş çoklu filtre sistemi sayesinde bulunduğu ortamın havasını tüm zararlı kimyasal hava kirleticilerden ve hoş olmayan kokulardan temizleyen sistemlerdir. Froumann Hava Temizleme Sistemleri yüksek HEPA H14 sınıf filtre teknolojisi kullanarak havadaki mikrobiyal yükü %99.995 oranında azaltmaktadır.

NEDEN FROUMANN HAVA TEMİZLEME SİSTEMİNİ TERCİH ETMELİYİM?

 

  Hava temizleme cihazlarında filtreden geçen hava hızı kritik bir tasarım parametresidir. Froumann Hava Temizleme Sistemleri doğru filtre ve motor seçimi ile tasarımında kullanılan HEPA Filtrenin verimli çalışmasını sağlar. Cihazın kapasitesine uygun yeterlilikte filtreleme alanına sahip doğru filtre True HEPA kullanılmaktadır, CFD analizler ile yapılan tasarımımız ile cihazlar içerisinde lineer akış dizayn edilmiş, böylece HEPA filtrenin her yerinden eşit miktarda ve eşit hızlarda hava geçişi sağlanmış, böylece filtre alanının verimliliği artırılmıştır.

FROUMANN HAVA TEMİZLEME SİSTEMLERİ ASTIM VE ALERJİ RİSKİNİ AZALTIR MI?

 

  Özellikle bahar aylarında, ağaç polenleri, küf sporları ve yeşillikler gibi doğal tetikleyicilere duyarlı kişilerin solunum yolları bu etkenlere daha fazla hassas olmaktadır. Göğüs hırıltısı, nefes darlığı, göğüste sıkışma ve öksürük, astım ve alerji atağı sırasında ortaya çıkan yaygın belirtilerden bazılarıdır. Kapalı alanlarda Froumann hava temizleme sistemleri kullanarak temiz hava soluyabilir böylece bu tarz semptomları azaltabilir, astım ve alerji riskini düşürebilirsiniz.

KAPALI ORTAM HAVA KİRLETİCİLERİ NEDİR?

 

  Kapalı ortamlardaki hava kalitesi genellikle iç ve dış kirlilik etkenleri nedeni ile düşer ve solunması tehlikeli hale gelir. Açık hava kirliliği kaynakları, işlek caddeler, otobüs terminalleri, binalara bitişik otoparklar, tren istasyonları, hava alanı, imalat, sanayi, tarım alanları ve daha fazlasını içerebilir. Dış ortam kirleticileri iç ortam hava kalitesini etkilemektedir. Ayrıca bakımı yapılmamış klima sistemleri, ofis ve inşaat malzemeleri, fotokopi makineleri ve lazer yazıcılar, kullanılan detarjan ve temizlik malzemeleri, spreyler, sigara dumanı kapalı mekanda partikül ve gaz halindeki kirleticilere dönüşür.

KÖTÜ HAVA KALİTESİNİN SAĞLIĞA ZARARLARI NELERDİR?

 

  Dünya Sağlık Örgütü’nün yayınladığı bilgilere göre, daha temiz bir hava soluyarak, inme, kalp hastalığı, akciğer kanseri ve astım gibi solunum yolu hastalıkları riski azaltılabilmektedir. Hava temizleyiciler havadaki kirleticileri ortadan kaldırır ve böylece kötü iç mekan havasını, solunumla ilişkili sağlık etkilerini büyük ölçüde azaltır. Günümüzde özellikle açık ofisler, mağazalar, alışveriş merkezleri, kuaförler gibi kapalı mekanlarda uzun zamanlar geçirmekteyiz. Araştırmalara göre performans kaybı, yorgunluk, alerjik hastalıklar ve sık sık gribal hastalıklara yakalanmamızın sebebi yaşadığımız ortamın kalitesiz havasından kaynaklanmaktadır. Hava kirliliğinin giderek arttığı yaşam alanlarımızda temiz hava solumamız hem yaşam kalitemiz hem de sağlığımız için büyük önem taşımaktadır.

ORTAMIN OKSİJEN (O2) MİKTARINI ARTIRIR MI?

 

  İç ortam hava temizleme sistemleri, havayı filtrelemek ve yeniden ortama geri vermek suretiyle havayı temizler, ancak ortama oksijen vermezler.

UVC LAMBALI HAVA TEMİZLEME CİHAZLARI İLE KARŞILAŞTIRILDIĞINDA FROUMANN CİHAZLARININ ETKİNLİĞİ NEDİR?

 

UV-C lamba ile bakteri ve diğer mikroorganizmaları etkisiz hale getirebilmek için uygun dalga boyunda (230-280 nm), hedef mikroorganizmayı öldürebilecek güçte UV-C lamba kullanımı ve bu lambayı mümkün olduğunca kısa mesafeden ve yeterli süre mikroorganizma üzerine uygulamak gerekir. Hava temizleme cihazlarında hava akışı söz konusu olduğundan cihazlar içerisinde kullanılan UV lambalar bakteri ve diğer mikroorganizmalara yeterli süre etki edemezler. Bu sebeple UV lambalı hava temizleme cihazlarının hiçbir etkinliği yoktur. Ayrıca UV-C lambalar hava ile etkileşime geçerek ortama O3 (ozon) yayar ve ozon ciğerlerde toksik etki yarattığı için çok tehlikeli olduğu bilinen bir gerçektir. UV-C lambalı cihazlarda ışığın dışarı sızmaması çok kritiktir. Cihazdan ışık sızması ve insanların maruz kalması durumunda UV-C ışık cilt kanserine sebep olmaktadır. Amerika Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezi (CDS) yayınlamış olduğu el kitabında (Guidelines for Environmental Infection Control in Health-Care Facilities) hastalıkların yayılmasını önlemek için tavsiye edilen hava temizleme yöntemi HEPA filtrelerin kullanımıdır.

Bilgi Al!

WhatsApp ile iletişime geç