+90 212 801 19 15
bilgi@froumann.com

DÜNYADA SARS-COV-2 VİRÜSÜ İLE TEST EDİLEN İLK* HAVA TEMİZLEME CİHAZI

TC. Sağlık Bakanlığı Mikrobiyoloji Referans Laboratuvarları ve Biyolojik ürünler Dairesi Başkanlığı yetkilendirmesi ile İnönü Üniversitesi Moleküler Mikrobiyoloji Laboratuvarında, Dünya Sağlık Örgütü tarafından yayınlanan SARS-CoV-2 önerilerine göre yapılmış olan virüs testlerinde, üniversite aşağıdaki sonucu yazmıştır.

FROUMANN PROFESYONEL HAVA TEMİZLEME CİHAZI, en yüksek hava akışı kademesinde çalışıyorken çok yüksek SARSCoV-2 virüs yükü taşıyan aerosollerin direkt olarak hava giriş bölümü içine sıkılması durumunda patojeni önemli sayılabilecek bir düzeyde filtre edebildiği, orta ve az yoğunluklarda virüs içeren aerosoller ile test edildiğinde %90 ila saptanabilir limitin altında olmak üzere tamamen filtre ettiği; Cihaz orta kademede (3.Kademe) çalışıyorken çok yüksek yoğunluklu virüs taşıyan aerosolleri %99 dolayında filtre edebildiği ve orta ve düşük düzeyde virüs taşıyan aerosoller ile test edildiğinde aerosollerdeki SARS-CoV-2 virüsünü saptanabilecek düzeyin altında olmak üzere tamamen filtre ettiği; Cihaz birinci kademede çalışıyorken aerosollerdeki SARS-CoV-2 virüsünü saptanabilecek düzeyin altında olmak üzere tamamen filtre ettiği saptanmıştır.

İnönü Üniversitesi test raporunun tümüne, Hacettepe üniversitesi raporuna, Almanya ECARF Laboratuvarı raporuna testler sayfasından ulaşabilirsiniz. 

*Web üzerinden yaptığımız araştırmalar sonucunda elde ettiğimiz veridir.

Medikal Sınıf

Profesyonel Hava Temizleme Cihazı

NEDEN FROUMANN MEDİKAL SINIF PROFESYONEL HAVA TEMİZLEME CİHAZI?
- H14 MEDİKAL SINIF HEPA FİLTRE
- EN 1822 STANDARDINA UYGUN VE EUROVENT SERTİFİKALI FİLTRELER
- CİHAZ KAPASİTESİNE UYGUN EN GENİŞ FİLTRASYON ALANINA SAHİP FİLTRELER (N90 MODELİ İÇİN 6,1 m²)
- HEPA FİLTRENİN PERFORMANSINI ARTIRAN VE ÖMRÜNÜ UZATAN F8 ÖN FİLTRE
- ORTAMDAKİ VOC ve İSTENMEYEN KOKULARI FİLTRELEYEN AKTİF KARBON FİLTRE
NEDEN FROUMANN MEDİKAL SINIF PROFESYONEL HAVA TEMİZLEME CİHAZI ?
- CİHAZ PERFORMANSININ GÖSTERGESİ OLAN CADR DEĞERLERİNİN HESAPLANAN DEĞERLER DEĞİL ODA KOŞULLARINDA TEST EDİLEREK ÖLÇÜMLENEN DEĞERLER OLMASI
- HAVADAKİ VİRÜS VE BAKTERİLERİ ETKİN BİR ŞEKİLDE TEMİZLEDİĞİNİN MİKROBİYAL TESTLER İLE KANITLANMIŞ OLMASI
- KİRLİ HAVAYI YERDEN DEĞİL NEFES HİZASINDAN ÇEKEN İNOVATİF TASARIM
- KAPASİTESİNE GÖRE KENDİ SINIFINDA EN DÜŞÜK SES SEVİYESİNE SAHİP OLMASI
- 5 FARKLI KADEMEYE AYARLANABİLİR MOTORU İLE ÇEVRECİ TASARIM

HEPA FİLTRELERİN

0,3 MİKRON VE DAHA KÜÇÜK PARTİKÜLLERİ %99,997 VERİMLİLİKTE FİLTRELEDİĞİ BİLİNMEKTEDİR. ANCAK HEPA FİLTREDEN BU VERİMLİLİĞİ ALABİLMEK UYGUN BİR TASARIM GEREKTİRİR.

FROUMANN Medikal Sınıf Profesyonel Hava Temizleme Cihazları

Ar-Ge Merkezimizde deneyimli mühendisler tarafından, aşağıdaki önemli kriterlere bağlı kalınarak tasarlanmıştır.

Cihazın kapasitesine uygun yeterlilikte filtreleme alanına sahip doğru filtre True HEPA kullanılmaktadır,

Filtre içerisinde geçen havanın düşük hızlarda (<0,45 m/s) geçişi sağlanarak; HEPA filtrenin difüzyon mekanizmasını doğru çalıştırmak suretiyle ile 0,3 mikron boyutundaki küçük partiküller filtre içerisinde tutulmaktadır.

HEPA filtreden çıkan hava filtre çıkışından itibaren hızlandırılarak temizlenecek alanın tamamına etki etmesi sağlanmıştır.

HEPA filtrenin önüne konumlandırılan F8 ön filtre ile HEPA filtrenin kullanım ömrü uzatılmıştır.

CFD analizler ile yapılan tasarımımızda, cihazlar içerisinde linear akış dizayn edilmiş; HEPA filtrenin her yerinden eşit miktarda ve eşit hızlarda hava geçişi sağlanmıştır. Böylece filtre alanının verimliliği artırılmıştır.

TÜM HAVA TEMİZLEME YÖNTEMLERİ

YÖNTEMUYGULAMAZARARLARI
HEPA Filtre
İnsanlı ve insansız ortamlarda güvenle kullanılır.Sağlığa bilinen hiç bir zararı yoktur.
UV-C Işığı
Sadece insansız ortamlarda kullanılır.UV-C ışığı; direkt teması ile cilt ve gözlerde, cilt kanseri, katarakt, körlük riski vb. sağlık sorunlarına neden olabilmektedir.
UV-C ışığı + HEPA Filtre
HEPA Filtre ile UV-C ışığı birlikte kullanılır.UV-C ışığının insan sağlığına olan zararlarına ek olarak, UV-C lambalar hava ile etkileşime geçerek ortama O3 (ozon) yayarlar ve ozon ciğerlerde toksik etki yaratır. UV-C ışınları HEPA Filtre ile birlikte kullanıldığı cihazlarda, HEPA Filtrenin özelliğini kaybetmesine sebep olmaktadır. *
Ozonlama
Ozon jenanatörü ile havaya ozon iyonları verilir.Ozon akciğerlere zarar vererek, göğüs ağrısı, öksürük, nefes darlığı ve boğazda tahriş gibi sağlık sorunlarına neden olabilmektedir. Yüksek yoğunlukta veya uzun süre maruz kalındığında sağlığı daha fazla etkileyebilmektedir.

ENERJİ VERİMLİ MOTORLAR

Cihazlarımızda Avrupa Birliği “ECO-Design”regülasyonuna uygun, düşük enerji tüketimi ve yüksek verimlilikte çalışan motorlar kullanılmaktadır.