HAVA TEMİZLEME CİHAZI NEDİR?

“Hem yaşam kalitemiz hem de sağlığımız için…”

 

Hava temizleme cihazları, bir odanın havasında bulunan bakteri, virüs, alerjen, partikül gibi kirleticileri, içlerinde bulunan filtreler yoluyla temizlerler.

 Günümüzde, iklim krizi sebebiyle gittikçe kirlenen havada, güvenli nefes alanları oluşturmak için hava temizleme cihazları önemlidir. Özellikle alerjik bünyeler ve astım hastaları için temiz hava hayati önem taşır. Covid-19 pandemisi ve iklim değişikliğinin hayatımızı her geçen gün daha da etkilemesi, sağlıkla nefes almanın önemini herkese göstermiştir.

 2005 yılı itibariyle en yaygın kullanılan yöntemler, HEPA filtre ve ultraviyole uygulamalarıdır. Ağır kanserojen etkisi nedeniyle “ultraviyole ışık çözümleri” ortamda herhangi bir canlı varken kullanılamaz. Bununla birlikte HEPA Filtreli cihazların sağlığa hiçbir zararı yoktur.

Hava temizleme cihazlarında havanın doğru hızda filtrelerden geçirilmesi önemlidir. Hız yüksek olduğunda HEPA filtrenin verimliliği düşer. Froumann Hava Temizleme Sistemleri patentli teknolojisi ile hava akışını hem homojen yaparak, hem de ideal hızda tutarak HEPA filtreyi yüksek verimlilik ile kullanır.

2005 yılı itibariyle en yaygın kullanılan yöntemler, yüksek verimli partikül hava (HEPA) filtreleri ve ultraviyole uygulamalarıdır.

 Ağır kanserojen etkisi nedeniyle “ultraviyole ışık çözümleri” ortamda herhangi bir canlı varken kullanılamaz. Bununla birlikte HEPA Filtreli cihazların sağlığa hiçbir zararı yoktur.

 Ortamda herhangi bir canlı varken rahatlıkla kullanılabilir. Hava temizleme cihazlarında ortam havasının temizlenmesi için doğru hızda filtrelerden geçirilmesi oldukça önemlidir. Filtreleme hızı fazla olduğunda HEPA filtrenin verimliliği düşer.

Froumann Hava Temizleme Sistemleri hava akışını ideal düzeyde tutarak HEPA filtreyi en yüksek verimlilik ile kullanır.

Unutmayın: Hava kirliliğinin giderek arttığı yaşam alanlarında temiz hava solumamız hem yaşam kalitemiz hem de sağlığımız için büyük önem taşır. 

Bilgi Al!

WhatsApp ile iletişime geç