+90 212 801 19 15
bilgi@froumann.com

Çocuklar İçin Temiz Havanın Önemi

Güvenli nefes alan çocuklarla daha sağlıklı bir yaşam!

Dünya Sağlık Örgütü yayınladığı bilgilere göre, daha temiz bir hava soluyarak, inme, kalp hastalığı, akciğer kanseri ve astım gibi solunum yolu hastalıkları riski azaltılabilmektedir. Hava temizleyiciler havadaki kirleticileri ortadan kaldırır ve böylece kötü iç mekan havasını solunumla ilişkili sağlık etkilerini büyük ölçüde azaltır.
UCLA tarafından yayınlanan bir raporda özellikle, daha temiz hava soluyan çocukların, daha iyi, daha sağlıklı bir yaşam sürme eğiliminde olduklarını gösteren güçlü kanıtlar bulunmaktadır. Gerçeklere ve rakamlara bakarak, çocuklar temiz havadan maksimum şekilde fayda sağlayabilirler.

Alerjenlerden ve astımdan kurtulma:

Düşük IAQ (Internal Air Quality – İç Hava Kalitesi) ‘nin çocuklar için ortaya çıkardığı en tehlikeli sorunlardan ikisi alerjenler ve astımdır. Evinizdeki mobilyalara sıkça yerleşen toz, kir, duman ve polen parçacıklarını tespit etmenin bir yolu yoktur. Havadaki bu tür partiküllerden kurtularak, kirli havanın çocuklar üzerindeki olumsuz etkilerini azaltabilir veya ortadan kaldırabilir ve sağlıklı bir solunum sistemini sürdürmelerine yardımcı olabilirsiniz.